اخبار اقتصادی

افزایش تنخواه گردان خزانه از سه درصد به شش درصد

به منظور پیشگیری، امدادرسانی و جبران خسارات ناشی از حوادث غیر مترقبه، تنخواه گردان خزانه از سه درصد به شش درصد افزایش می یابد.

15 خرداد 1399

تمدید مهلت ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

به گزارش تجارت نیوز، محمد مسیحی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور و پیامدهای اقتصادی ناشی از آن تاکید کرد: با توجه به درخواست های مؤدیان مشمول نظام اقتصادیات بر ارزش افزوده و به منظور فراهم کردن زمینه اجرای تکالیف قانونی برای آنان، بنا به اختیار...

14 خرداد 1399

جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان

به گزارش تجارت نیوز، در ایام نوروز بود که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش 15.8 تا 77.3 درصدی حقوق امسال بازنشسته های کشوری و لشکری به منظور اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان خبر داده بود؛ حالا معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، جزئیات...

9 خرداد 1399

این نوع حساب بانکی یارانه شما را قطع می نماید!

به گزارش تجارت نیوز، بازار دریافت یارانه و شناسایی افراد حائز اهمیت این روزها داغ شده است و انواع و اقسام یاری های دولتی، توقع و سردرگمی مردم را برای دریافت آنها بیشتر نموده است.

6 خرداد 1399

خسارت 100 میلیارد دلاری کرونا به اقتصاد هند

قرنطینه 21 روزه هند که از بیم شیوع گسترده کرونا در حال انجام است روزانه 4 تا 6 میلیارد دلار به اقتصاد این کشور خسارت وارد می نماید.

4 خرداد 1399

زنگ ها برای سرخابی به صدا در آمده است

روزهای سختی در انتظار دو باشگاه پرطرفدار ایران خواهد بود.

1 خرداد 1399

خبرنگاران فریدون صدیقی: توقف چاپ روزنامه ها غم انگیز است

تهران- خبرنگاران- فریدون صدیقی پیشکسوت روزنامه نگاری عقیده دارد: بریدن و قطعه قطعه کردن ظرفیت متشکل رسانه های کاغذی، دردناک و غم انگیز است؛ و به نوعی پاک کردن هر صدایی است که می تواند تنوع و تکثرِ نگاه و تلقی را در جامعه موجب شود.

31 اردیبهشت 1399

رانت در عرضه اولیه های بورسی؛ شایعه یا واقعیت؟

پرونده بورس در سال گذشته با محبوب ترین بخش بازار یعنی عرضه اولیه های متعدد بسته شد. پرونده ای که با چالش هایی همراه بود و اتفاقاتی که درمورد عرضه اولیه یکی مانده به آخری در سال 1398 رخ داد، باعث شد شائبه هایی درمورد وجود رانت در ثبت سفارش مطرح شود. در این...

30 اردیبهشت 1399

خبرنگاران توسعه مشارکت های مردمی و توجه به موضوع مکانیابی اصولی مدارس

تهران-خبرنگاران-رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با تشریح موفقیت های این سازمان در سال 98، برنامه ها و اولویت های سال 99 را تبیین و بر تقویت و توسعه مشارکت های مردمی و توجه به موضوع مکانیابی دقیق و اصولی فضاهای آموزشی تأکید کرد.

28 اردیبهشت 1399

خبرنگاران حریرچی:فاصله گذاری اجتماعی و غربالگری عمومی دو رویکرد مدیریت بحران کرونا است

زاهدان- خبرنگاران- معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: رویکرد فاصله گذاری اجتماعی و غربالگری غیرحضوری برای شناسایی افراد علامت دار، پیگیری، تشخیص، جداسازی و درمان افراد مبتلا و مراقبت از اطرافیان بیماران مهمترین رویکرد نظام سلامت برای کاهش...

26 اردیبهشت 1399

خبرنگاران ضدعفونی شهر مشهد به صورت مستمر ادامه دارد

مشهد- خبرنگاران- معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: فعالیت های ضروری خدمات شهری و ضد عفونی شهر به صورت مستمر ادامه دارد.

21 اردیبهشت 1399

آمریکا چندین شرکت را به بهانه همکاری با ایران تحریم کرد

فارس نوشت: دولت آمریکا امروز پنجشنبه چند شرکت را به اتهام همکاری با شرکت ملی نفت ایران تحریم نموده است.

18 اردیبهشت 1399

فریبرز رییس دانا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت

فریبرز رییس دانا نویسنده و اقتصاددان صبح امروز، دوشنبه 26 اسفند در بیمارستان درگذشت.

14 اردیبهشت 1399

چگونه مانع انتقال کروناویروس از عابربانک ها شویم؟

در این روزها با اعلام متخصصان عدم تماس با سطوح عمومی، شست وشو مکرر دست ها و ... از اقدامات مهم برای مقابله با گسترش زنجیره کروناویروس است اما برای انجام بعضی کارها مانند دریافت پول از عابر بانک که ممکن است ضروری باشد باید چگونه انجام گردد؟.

5 اردیبهشت 1399

واردات خودرو در سال 99 مجاز است

لایحه بودجه سال آینده که هم اینک به شورای نگهبان ارائه شده، در یکی از بندهای الحاقی خود، واردات خودرو را به صورت مشروط مجاز کرده است.

4 اردیبهشت 1399

صادرات برخی محصولات بهداشتی و تجهیزات پزشکی ممنوع شد

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران از تدابیر گمرکی برای مقابله با ویروس کرونا، از جمله ممنوعیت صادرات برخی اقلام خبر داد.

28 فروردین 1399

پمپئو: در ماه های آینده تصمیم بزرگی برای تحریم های بین المللی ایران خواهیم گرفت

وزیر امور خارجه آمریکا در گفت وگویی اختصاصی با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران، به تشریح مواضع دولت کشورش درباره برخی موضوعات پیرامون ایران از جمله تحریم تسلیحاتی و معافیت تحریم های هسته ای ایران بیان نمود.

20 فروردین 1399

برایان هوک: تحریم های جدید علیه ایران مرتبط با انتخابات مجلس است

به گزارش خبرنگاران به نقل از وبگاه وزارت خارجه آمریکا، برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، با اعلام تحریم های جدید علیه ایران که اعضای شورای نگهبان را هدف قرار داده است، اعمال این تحریم ها را مرتبط با انتخابات مطرح نمود.

16 فروردین 1399

انتقاد به اقدام یکجانبه آمریکا در تحریم ارگان های فضایی کشور

به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، پنجاه و هفتمین نشست زیرکمیته علمی و فنی کوپوس (کمیته سازمان ملل در امور استفاده صلح آمیز از فضا) در دفتر امور فضای ماورای جو سازمان ملل متحد در شهر وین، آغاز به کار کرد.

4 فروردین 1399

اصلاح مسائل حاشیه شهر حتی با سالی هزار میلیارد بودجه 40 سال زمان می برد

خبرنگاران/خراسان رضوی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: اصل منابعی که برای حاشیه شهر وجود دارد، بسیار کم است، مشکل حاشیه شهر با یک میلیون و 300 هزار نفر جمعیت حتی اگر سالی هزار میلیارد تومان هم برای آن در نظر گرفته گردد، اصلاح آن 40 سال زمان...

17 اسفند 1398
تعداد: (124)