پاکستان: برای همکاری در روند صلح افغانستان آماده ایم

نخست وزیر پاکستان، رییس جمهور افغانستان را برای انجام مذاکرات درباره مسائل مالی و روابط منطقه ای به اسلام آباد دعوت کرد.

پاکستان: برای همکاری در روند صلح افغانستان آماده ایم

عمران خان، نخست وزیر پاکستان بر چشم انداز خود برای یافتن راهکاری صلح آمیز در افغانستان که کاملاً به سرپرستی افغان ها باشد، تاکید نمود.

عمران خان در گفتگو با اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان اظهار کرد، روح برادری معنای رویکرد پاکستان نسبت به افغانستان است.

به گزارش روزنامه نیشن پاکستان، این دو رهبر درباره مسائل پیرامون صلح، امنیت و دستیابی به موفقیت در افغانستان و منطقه گفتگو کردند.

عمران خان اظهار کرد، درگیری طولانی مدت در افغانستان، این کشور را تخریب نموده و طی دهه های گذشته بر پاکستان نیز تاثیر منفی گذاشته است.

عمران خان و اشرف غنی توافق کردند که ظرفیت مالی واقعی دو کشور را برای دستیابی به توسعه مطمئن اقتصاد اجتماعی، کاهش فقر و افزایش رفاه مردم دو کشور به کار گیرند.

آنان همچنین توافق کردند که در راستای بهره برداری از موقعیت جغرافیایی افغانستان و پاکستان برای افزایش ارتباطات منطقه ای اقداماتی انجام دهند. این دو رهبر درباره مسائلی در زمینه صلح، امنیت و موفقیت افغانستان و منطقه نیز گفتگو کردند.

در همین حال عمران خان یک بار دیگر از اشرف غنی دعوت کرد که از پاکستان دیدار کند تا طی این سفر گفتگوهایی جامع درباره همه موضوعات مورد علاقه طرفین و دستیابی به درک روشن درباره مسائل مالی و منطقه ای گفتگو گردد.

تاریخ این دیدار طبق توافق دو طرف معین خواهد شد.

طبق بیانیه کاخ ریاست جمهوری کابل، عمران خان اظهار کرد، کشورش برای هرگونه همکاری که به صلح و ثبات در افغانستان بینجامد، آماده است.

نخست وزیر پاکستان همچنین موافقت خود را با ایده اقتصاد محور اشرف غنی و همبستگی منطقه ای ابراز کرد و گفت، این مساله نیازمند مذاکرات بیشتر میان هیئت نمایندگان این دو کشور درباره مسائل فنی است.

غنی نیز به خاطر پایبندی نخست وزیر پاکستان به همکاری در روند صلح افغانستان تشکر کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "پاکستان: برای همکاری در روند صلح افغانستان آماده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان: برای همکاری در روند صلح افغانستان آماده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید