وزارت خارجه ترکیه درباره واکنش ها به ابطال انتخابات بیانیه داد

تسنیم نوشت: وزارت خارجه ترکیه اظهارات انتقادی مسئولین کشورها و رسانه های خارجی در خصوص تصمیم نهاد عالی انتخابات ترکیه برای ابطال انتخابات استانبول را غلط دانست.

وزارت خارجه ترکیه درباره واکنش ها به ابطال انتخابات بیانیه داد

به گزارش روزنامه ملیت، حکم دیروز نهاد عالی انتخابات ترکیه و ابطال انتخابات در کلان شهر استانبول، واکنش های داخلی و خارجی فراوانی به دنبال آورد.

بعضی از مقامات کشورهای دنیا و رسانه های خارجی در خصوص این تصمیم نهاد عالی انتخابات ترکیه اظهار نظر نموده و آن را همچون اقدامی برای لکه دار کردن دموکراسی توصیف نموده اند.

به همین دلیل وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار یک بیانیه مکتوب این اظهارات را رد و بیان کرد: تصمیم نهاد عالی انتخابات ترکیه در چارچوب قوانین و الزامات حقوقی کشور و بر مبنای رسیدگی به اعتراضات احزاب اجرا شده و همه باید به این تصمیم احترام بگذارند. بنابراین اظهارات مداخله جویانه و انتقادهای دارای سوءنیت از طرف های خارجی را قبول نمی کنیم.

پس از انتشار تصمیم نهاد عالی انتخابات در خصوص ابطال انتخابات شهرداری ها در کلان شهر استانبول بسیاری از روزنامه های آمریکایی و اروپایی در این مورد اظهار نظر نموده و این اقدام را به چالش کشیدند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "وزارت خارجه ترکیه درباره واکنش ها به ابطال انتخابات بیانیه داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه ترکیه درباره واکنش ها به ابطال انتخابات بیانیه داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید