نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس اطلاع داد؛ بازار سرمایه به یاری بخش مسکن می آید، طرح های دولت باید از حرف به عمل تبدیل گردد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بازار سرمایه باید به بخش مسکن ورود کند تا زمینه ساز افزایش نقدینگی و تعدیل قیمت ها گردد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس اطلاع داد؛ بازار سرمایه به یاری بخش مسکن می آید، طرح های دولت باید از حرف به عمل تبدیل گردد

هادی بهادری، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار ، با بیان اینکه برگزاری جلسات متعدد کمیسیون عمران مجلس با وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی بسیار تأثیرگذار و مهم بوده است، گفت: در این جلسات گزارش هایی از اقدامات وزارت راه و شهرسازی در حوزه بازار مسکن ارائه شد و چندین پیشنهاد هم برای بهبود وضعیت این بازار از سوی معاونان وی مطرح شد.

وی اضافه کرد: هدف ما از برگزاری چنین جلساتی آنالیز تمامی ابعاد بازار مسکن و همچنین تقویت آن از لحاظ فنی و اقتصادی است تا بیش از این به متقاضیان این بازار برای خرید و یا اجاره فشار وارد نگردد.

بهادری با اشاره به اینکه ارائه این طرح ها از لحاظ حرف بسیار مناسب و قوی بوده است، گفت: امیدواریم دولت از لحاظ عملیاتی هم بتواند در اجرای این طرح ها پیروز عمل کند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه یکی از طرح های ارائه شده در این حوزه مربوط به بورس بوده است، گفت: در اجرای طرح بهبود بازار مسکن تنها از بانک ها یاری نموده و به آنها متوسل شده ایم اما در عمل باید بوانیم از بورس و سایر بازارها هم برای تقویت بخش مسکن استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه بازار تأمین سرمایه بورس تا به امروز در بخش مسکن هیچ نقشی نداشته است، گفت: بازار بورس یکی از بزرگترین بازارهای اقتصادی کشور است که تا به امروز در حوزه مسکن نتوانسته ورود پیدا کند این در حالی است که اگر بتوانیم از بازار تأمین سرمایه در این حوزه استفاده کنیم بخش عمده ای از مسائل فراوری و همچنین خرید مسکن رفع می گردد.

بهادری یادآوری کرد: بعد از تعطیلات خرداد جلسه و کارگروه دیگری با وزارت راه و شهرسازی برگزار خواهیم کرد زیرا که تنها یک جلسه برای بازار نابسامان مسکن کافی نیست و دولت باید بتواند راهکارها و برنامه های دیگری را هم برای این بازار ارائه کند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: باید در بخش ساخت و ساز بتوانیم میزان نقدینگی را افزایش دهیم زیرا که هرچقدر نقدینگی در این حوزه افزایش یابد زمینه ساز افزایش عرضه و همچنین تعدیل قیمت ها می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس اطلاع داد؛ بازار سرمایه به یاری بخش مسکن می آید، طرح های دولت باید از حرف به عمل تبدیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس اطلاع داد؛ بازار سرمایه به یاری بخش مسکن می آید، طرح های دولت باید از حرف به عمل تبدیل گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید