معرفی کشاورزان خاطی

کارشناس مسئول بهداشت محیط غرب کرج می گوید: یکی از معضلاتی که اکنون نه تنها در البرز، بلکه در کشور وجود دارد آبیاری محصولات کشاورزی با فاضلاب یا آب های خاکستری است.

معرفی کشاورزان خاطی

به گزارش خبرنگارانبابک اسدی می افزاید: این معضل در آق تپه و بعضی نقاط دیگر کرج وجود دارد و با وجود این که زمین ها آب برای کشاورزی دارند، اما به دلیل گسترش شهری خانه ها و کارگاه ها آبی که مخصوص کشاورزی است در طول جهت با این آب های خاکستری آلوده می گردد.

وی با بیان این که این معضل یک مساله برون بخشی است و بهداشت محیط به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد می افزاید: ما زمین را شناسایی می کنیم اما شخص و اسم معینی وجود ندارد تا برای رسیدگی به دادگاه بفرستیم. سال های گذشته در کارگروه سلامت و امنیت شهرستان این مسئله را مطرح کردیم و طبق مصوبه ای که برای شناسایی این زمین ها وجود دارد از جهاد کشاورزی خواستیم مالکان این زمین ها را به ما معرفی نمایند تا به وسیله مراجع قضایی علیه آنها اقامه دعوی کنیم اما تاکنون هیچ لیست و معیناتی از مالکان این زمین ها در اختیار ما قرار داده نشده است.

اسدی اظهار می نماید: البته در سال های گذشته با شناسایی تعدادی از آنها و فرستادنشان به دادگاه اقدام کردیم اما حل این ریشه ای این امر اعتبارات بالاتری می خواهد. معضل اصلی نهر سیاه سیاه جوی در کرج است که از بسیاری از مناطق کرج عبور می نماید و باید ساماندهی و آب کشاورزی باید از این کانال و آب های سطحی و رواناب ها جدا گردد.

وی با تاکید بر این که کشت کاهو و کلم در این زمین ها پذیرفته نیست می افزاید: در کارگروه سلامت و امنیت سال جاری از فرمانداری درخواست کردیم که یک کمیته فنی و یک گروه کارشناسی معین گردد تا برای رسیدگی به این مسئله اقدام نمایند و به همکاران نیز ابلاغ شده که هر زمینی که با این شرایط دیدند با همان اسم و معینه معرفی نمایند تا برای احضار در دادگاه اقدام گردد که با آنالیز و پیگیری کشاورز خاطی اصلی معین گردد.

کارشناس مسئول بهداشت محیط غرب کرج می گوید: حل این معضل به یک عزم کلی احتیاج دارد که ساماندهی گردد. شهرداری و آب و فاضلاب باید برای جداسازی فاضلاب و رواناب ها اقدام نمایند تا این معضل را رفع کرد. اسدی با بیان این که با هدف خدمت رسانی بهتر به مردم مرکز بهداشت شهرستان و غرب به تازگی از هم جدا شده می گوید: سال جاری عزم خود را برای مشکل آبیاری مزارع با فاضلاب و نهر سیاه که شرایط غیربهداشتی درست نموده به کار گرفته و تا سرانجام تابستان با شناسایی و رسیدگی این موارد در کرج کارهای اساسی در این زمینه انجام خواهدشد.

منبع: همشهری آنلاین

به "معرفی کشاورزان خاطی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی کشاورزان خاطی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید