عربستان حمله به تأسیسات نفتی خود را تأیید کرد

وزیر انرژی عربستان حمله پهپادی نیروهای یمنی به تأسیسات نفتی این کشور را تأیید و از خسارت به آن اطلاع داد.

عربستان حمله به تأسیسات نفتی خود را تأیید کرد

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه عربستانی عکاظ، وی اضافه کرد که صبح امروز (شنبه 26 مرداد)، یکی از خطوط گاز طبیعی در میدان نفتی الشیبه به وسیله پهپادهای انتحاری مورد هدف نهاده شد که در نتیجه آن آتش سوزی محدود رخ داد و اما تأثیری در روند فراوری نفت این میدان نفتی نداشت و آتش سوزی مهار شد.

ارتش و کمیته های مردمی یمن امروز در واکنش به حملات اخیر ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان، با 10 پهپاد میدان و پالایشگاه نفتی الشیبه وابسته به شرکت ملی نفت عربستان (آرامکو) واقع در نزدیکی مرزهای این کشور با امارات را هدف حمله قرار دادند.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای انصارالله این حمله را بزرگترین حمله نیروهای یمنی به عمق عربستان از زمان آغاز تجاوزات ائتلاف عربی به این کشور دانستند.

میدان الشیبه بزرگترین مخزن نفتی عربستان با ظرفیت بیش از یک میلیارد بشکه نفت است.

یگان موشکی ارتش یمن آدینه شب نیز با یک فروند موشک زلزال 1 مواضع نظامیان سعودی را در استان عسیر واقع در جنوب عربستان هدف قرار داد.

یگان پهپادی یمن در سه ماه گذشته، 50 عملیات علیه مقرهای نظامی، پایگاه ها و تأسیسات دشمن انجام داده که از جمله 16 مورد آن به فرودگاه أبها، 14 مورد به فرودگاه جیزان، 11 مورد به فرودگاه نجران و 9 مورد نیز به پایگاه خمیس مشیط بوده است.

همچنین در ماه جولای (تیر)، 23 عملیات توسط یگان پهپادی یمن صورت گرفته که 18 مورد آن با موشک قاصف 2 به فرودگاه ها و مراکز نظامی عربستان بوده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "عربستان حمله به تأسیسات نفتی خود را تأیید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان حمله به تأسیسات نفتی خود را تأیید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید