ظریف: آمریکا برای مذاکره باید بلیت بازگشت به برجام را خریداری کند، خواستار دیداری با نتیجه هستیم

به گزارش وبلاگ اخبار روز، ایرنا نوشت: محمد جواد ظریف تاکید نمود، آمریکاییها اگر آنها بخواهند دوباره به اتاق مذاکره برگردند، بلیتی وجود دارد که باید آنها خریداری نمایند و آن هم بلیت رعایت توافق نامه است.

ظریف: آمریکا برای مذاکره باید بلیت بازگشت به برجام را خریداری کند، خواستار دیداری با نتیجه هستیم

وزیر خارجه ج.ا. ایران صبح پنجشنبه در مصاحبه با وبلاگ اخبار روز در کوالالامپور پایتخت مالزی که رسانه ها آن را منتشر کردند، گفت: ایالات متحده اگر بخواهد مذاکره کند باید به توافق هسته ای احترام بگذارد و بلیت بازگشت به برجام را بخرد.

محمد جواد ظریف اضافه نمود: اگر آمریکا خواستار مذاکره است باید ابتدا به توافق هسته ای سال 2015 احترام بگذارد و متعهد به اجرای آن گردد.وزیر خارجه ایران ادامه داد: آمریکا درگیر جنگ مالی علیه مردم ایران است و این امکان وجود ندارد که ما با آمریکا وارد مذاکره شویم مگر این که آنها از تحمیل جنگ و دست داشتن در تروریسم مالی علیه مردم ایران دست بردارند.

ظریف تاکید نمود، بنابراین اگر آنها بخواهند دوباره به اتاق مذاکره برگردند، بلیتی وجود دارد که باید آنها خریداری نمایند و آن هم بلیت رعایت توافق نامه است.وی با توجه به پیشنهاد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای دیدار با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران گفت: ما تنها خواستار دیدار و گفت و گو با آمریکا نیستیم بلکه به دنبال دیداری موثر همراه با نتیجه هستیم.

رسانه های اعلام کردند که محمد جواد ظریف امروز پنجشنبه قرار است با ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی دیدار کند.

ترامپ روز دوشنبه با لحنی نرم تر به ایران گفت: اگر شرایط مناسب باشد، می خواهد با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران دیدار کند.

روحانی نیز در سخنانی در مراسم ساخت واحدهای مسکونی، بدون اشاره مستقیم به موافقت رئیس جمهوری آمریکا با ملاقات با او، اظهار کرد : ما آنهایی را که تحریم بر مردم روا داشتند و تروریسم مالی را بر مردم ایجاد کردند، خاطرمان هست. هرگونه تحول در رفتار ما از توبه آن ها شروع می گردد.وی گفت آنها باید از راه و راستا خطایی که رفتند برگردند. با احترام و تکریم، انقلاب و نظام و حقوق ملت ما را به رسمیت بشناسند و از خطاهایشان باز گردند.

وی اضافه نمود: در رابطه ما با آمریکا بدون اینکه امریکا از تحریم ها دست بردارد و دور اشتباه هایش خط بکشد، دچار تحول مثبتی نخواهیم شد.

2323

منبع: خبرآنلاین

به "ظریف: آمریکا برای مذاکره باید بلیت بازگشت به برجام را خریداری کند، خواستار دیداری با نتیجه هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: آمریکا برای مذاکره باید بلیت بازگشت به برجام را خریداری کند، خواستار دیداری با نتیجه هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید