ریابکوف: افزایش ذخایر اورانیم غنی سازی شده ایران از حدود برجام، جای تعجب نداشت

به گزارش وبلاگ اخبار روز، معاون وزیر امور خارجه روسیه با اظهار تاسف از عبور ذخایر اورانیم غنی سازی شده ایران، این اقدام جمهوری اسلامی را ناشی از تحریم های یکجانبه آمریکا دانست.

ریابکوف: افزایش ذخایر اورانیم غنی سازی شده ایران از حدود برجام، جای تعجب نداشت

به گزارش وبلاگ اخبار روز، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه در واکنش به خبر عبور اورانیم غنی سازی شده ایران از مرز 300 کیلوگرم، گفت: از آن جایی که ایران از مدت ها پیش در این باره هشدار داده بود، این مسئله جای تعجب ندارد.

وی در ادامه گفت: عبور از مرز محدوده 300 کیلوگرمی جای تأسف دارد؛ اما نباید این مسئله را بیش از حد دراماتیک کرد. باید به این اقدام به عنوان پیامد بعضی ها رویدادهای پیشین نگریست. ایران با تحریم های بی سابقه و غیرقابل تصوری از سوی آمریکا روبرو شده است. نفت ایران در تحریم است. این ها تلاشی برای سرکوب کردن یک کشور مستقل هستند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه درپایان اظهار کرد: ما از عضوهای اروپایی و طرفین برنامه جامع اقدام مشترک می خواهیم که شرایط را وخیم تر نکنند. ما همچنین از همتایان ایرانی مان می خواهیم که مسئولیت اقدامات شان - خصوصاً آن هایی که به اجرای تعهدات این کشور مرتبط می باشد - را بپذیرند.

به گزارش وبلاگ اخبار روز، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان روز دوشنبه تأیید کرد که ذخایر اورانیوم غنی شده ایران از مرز 300 کیلوگرم گذشته است. او گفت که این اقدام بر اساس برنامه ریزی زمان بندی شده و از پیش اعلام شده بوده است.

همچنین سخنگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای بیان کرد: یوکیو آمانو، دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به اطلاع شورای حکام رسانده است آژانس در یکم ژوئیه، عبور ذخایر اورانیم غنی سازی شده ایران از محدودیت های توافق هسته ای را تأیید می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ریابکوف: افزایش ذخایر اورانیم غنی سازی شده ایران از حدود برجام، جای تعجب نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریابکوف: افزایش ذخایر اورانیم غنی سازی شده ایران از حدود برجام، جای تعجب نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید