روایتی دیگر از پاویون ایران در بینال ونیز

پاویون ایران که با عنوان بودن و سرودن در دهم می در جشنواره بینال ونیز کارش را شروع نموده است، تاکنون به عنوان یکی از جذاب ترین غرفه های این رویداد هنری معرفی شده است.

روایتی دیگر از پاویون ایران در بینال ونیز

پیش از این مجله هنری آرت نیوز پیپر در گزارشی از غرفه ایران، به عنوان یکی از شش غرفه بینال هنری ونیز که حتماً باید از آن بازدید کرد، یاد نموده بود.

پس از آن، رسانه های دیگری نیز به معرفی پاویون ایران در دوسالانه ونیز پرداخته اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از فرانت پیج، غرفه هنری ایران پیش از گشایش رسمی در این جشنواره، توسط مدیران گالری و موزه های مختلف سراسر دنیا و روزنامه نگاران مورد بازدید قرار گرفته بود.

جشنواره بینال ونیز یکی از مهمترین و قدیمی ترین جشنواره های هنر تجسمی دنیا محسوب می گردد. این دوره از دوسالانه ونیز نیز با حضور هنرمندانی از 90 کشور مختلف شروع شده است و برآورد می گردد بیش از 600 هزار نفر از این جشنواره طی ماه های آینده بازدید نمایند.

ایران با سه اثر هنری در این دوره از دوسالانه بینال ونیز شرکت نموده است؛ زندگی اثر هنری رضا لواسانی، شبح صلب خاطره اثر سمیرا علی خان زاده و شاهد آواز اثر علی میرعظیمی نماینگان ایران در دوسالانه بینال ونیز هستند.

رضا لواسانی در کنفرانسی خبری درباره با اثر هنری خود اعلام کرد: عنوان اثر هنری من زندگی است و با توجه به علاقه ام به ادبیات فارسی آثار هنری من همیشه با اشعار فارسی مرتبط بوده اند. همیشه سعی داشتم اشعار فارسی را در آثارم به نمایش بگذارم. اثر هنری من در این دوره از دوسالانه ونیز با استفاده از مواد بازیافتی ساخته شده است.

سمیرا علی خان زاده نیز با اشاره به اینکه اثر هنری اش در رابطه با افرادی است که مشخصاً در آن به تصویر کشیده نشده اند، اعلام کرد: اثر هنری من از پنج قسمت مجزا تشکیل شده که با اتصال به یکدیگر حدود 11 متر طول خواهد داشت. من این اثر هنری را شبح صلب خاطره عنوان کردم؛ چراکه خاطرات افراد در ذهن ما همچون شبح باقی می ماند.

علی میرعظیمی نیز اعلام کرد: کار ساخت اثر هنری ام را سه سال پیش شروع کردم و از آنجایی که به سینما و ادبیات علاقه مند هستم، اثر هنری ام را با الهام از ژان-لوک گدار کارگردان فرانسوی خلق کردم.

او اضافه کرد، برای ساخت اثر هنری خود از آهن، چوب، شیشه و دیگر مواد خام استفاده نموده است.

در خاتمه این کنفراس خبری، مقامات ایرانی حاضر در دوسالانه ونیز از تأثیرات تحریم های یکجانبه ایالات متحده و کوشش این کشور برای ممانعت از حضور ایران در این دوسالانه اشاره کردند و تاکید کردند، هنرمندان ایرانی به رغم تمامی مسائل، با بهترین اثر خود در دوسالانه بینال ونیز شرکت نموده اند.

پنجاه وهشتمین دوسالانه هنر ونیز از تاریخ 11 می تا 24 نوامبر (21 اردیبهشت تا سوم آذر) در ونیز ایتالیا برگزار می گردد و سال جاری 90 کشور از سراسر دنیا در آن شرکت نموده اند. کشورهای غنا، ماداگاسکار، مالزی و پاکستان برای اولین بار است که در این رویداد بزرگ هنرهای تجسمی حضور یافته اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "روایتی دیگر از پاویون ایران در بینال ونیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایتی دیگر از پاویون ایران در بینال ونیز"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید