حضور دومین گروه تلویزیونی ترکیه در خراسان رضوی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: دومین گروه از تلویزیون ترکیه برای معرفی جاذبه های گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی استان در خراسان رضوی حضور پیدا کرد.

حضور دومین گروه تلویزیونی ترکیه در خراسان رضوی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ابوالفضل مکرمی فر با اعلام این خبر اضافه نمود: در راستای جذب گردشگر خارجی از کشور ترکیه اقدامات تبلیغاتی و رسانه ای از سال گذشته شروع شده است که از ابتدای این هفته گزارشگران شبکه 7 تلویزیون ترکیه، تهیه گزارش از خراسان رضوی را از مشهد شروع کردند.

وی ادامه داد: در معرفی ظرفیت های گردشگری کوشش شده است که در کنار ظرفیت های بی نظیر زیارت حرم مطهر رضوی، جاذبه های گردشگری شهرستان های خراسان رضوی نیز معرفی گردد تا ضمن افزایش ماندگاری مسافران، حضور گردشگران موجب رونق مالی شهرهای استان نیز باشد.

مکرمی فر در دیدار با یاسین اسیرگنج و اوزلم اسیرگنج به زیرساخت ها و تاسیسات گردشگری خراسان رضوی و به ویژه مشهد اشاره نمود و گفت: تمام امکانات برای سفر ارزان و با امنیت در این استان فراهم است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با قدردانی از زحمات نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق گفت: وزارت امور خارجه همکاری و کوشش زیادی برای حضور رسانه های ترکیه در مشهد داشته است که به مرور موجب جذب گردشگر خارجی خواهد شد.

او ادامه داد: با همراهی و همکاری غلامعباس ارباب خالص مشاور وزیر و رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور و همکاران وزارت خارجه برای جذب گردشگر خارجی از بازار های هدف تمرکز نموده و با هم افزایی کوشش می کنیم برای جذب گردشگر اثر بخشی بیشتری داشته باشیم.

همچنین اوزلم اسیرگنج مجری و گزارشگر شبکه 7 تلویزیون ترکیه نیز گفت: تاکنون به شهرهای شیراز، اصفهان ، یزد و کیش سفر نموده ام و پس از انتشار گزارش ها و تصاویر سفر به ایران، شهروندان زیادی از ترکیه برای سفر به ایران علاقه مند شده اند.

او اضافه نمود: حدود ده سال است که به کشورهای مختلف سفر می کنم، اما ایران یکی از کشور های محبوب من است چون تاریخ و فرهنگی چندهزارساله دارد و بسیار خوشحالیم که این فرهنگ و تمدن را به مردم ترکیه معرفی کنیم.

اسیرگنج ادامه داد: هدف ما این است که تعداد شهروندان ترکیه ای برای سفر به ایران را افزایش دهیم و با توجه به پرواز مستقیم از ترکیه به مشهد، سفر به خراسان رضوی نیز مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

او تاکید نمود: امیدواریم با افزایش گردشگران ترکیه در ایران امیدواریم دوستی و برادری بین ایران و ترکیه مستحکم تر گردد.

بخشی از هزینه های این سفر از جمله بلیت رفت و برگشت گزارشگران شبکه 7 تلویزیون ترکیه توسط شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین صورت گرفته است.

بازدید از موزه بزرگ خراسان، مجموعه تاریخی فرهنگی آرامگاه فردوسی، برج نجومی رادکان، بازدید از شاندیز، موزه ویرانی، مرکز خرید پدیده ، خیابان غذا ، خانه تاریخی ملک، داروغه، مجموعه تاریخی مصلی مشهد، باغ نادری و بازارهای مشهد، مجتمع گردشگری و سفره خانه سنتی بابا قدرت، بازدید از موزه های آستان قدس، مجتمع های تفریحی، بازار و مراکز صنایع دستی طرقبه، از جمله برنامه های مشهد و بینالود است.

همچنین معرفی محور نیشابور شامل مجموعه های عطار ، خیام، کاروانسرای عباسی و کمال الملک و روستای بوژان از جمله برنامه های معرفی شهرستان نیشابور است.

محورهای تربت حیدریه، خواف و گناباد نیز برای بازدید تهیه گزارش پیش بینی شده است.

لازم به ذکر است: هفته گذشته یک گروه تلویزیونی از ترکیه مستندی از شهرستان های خراسان رضوی تهیه کرد.

منبع: میراث آریا

به "حضور دومین گروه تلویزیونی ترکیه در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور دومین گروه تلویزیونی ترکیه در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید