تابستانه های شاد پسماند، بهترین بستر انتقال آموزش شهروندی است

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: تابستانه های شاد پسماند بهترین بستر برای انتقال آموزش های شهروندی است.

تابستانه های شاد پسماند، بهترین بستر انتقال آموزش شهروندی است

به گزارش خبرنگار از ، حمید بادامی نجات، نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه هدف از برگزاری برنامه تابستانه های شاد پسماند علاوه بر ایجاد نشاط اجتماعی ارائه آموزش شهروندی است اظهار کرد: مدیریت شهری برای تشویق شهروندان به ویژه در حوزه پسماند به آموزش شهروندی در قالب برنامه های فرهنگی می پردازد.

او با اشاره به اینکه طی چهار هفته گذشته تابستانه های شاد پسماند برای عموم مردم در پارک ها و پیاده راه های مهم شهر برگزار شده است اضافه کرد: در این برنامه بخش هایر از آموزش شهروندی را به شهروندان منتقل می نمایند تا مردم در مدیریت شهری نیز مشارکت داشته باشند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه از ظرفیت هنرمندان و شخصیت های کشوری برای بیان نکات آموزش شهروندی در این برنامه استفاده شده است توضیح داد: از آنجا که روزانه تقریبا 450 تن زباله در شهر همدان فراوری می گردد این آموزش ها می تواند در کاهش این میزان زباله و مدیریت صحیح آن تأثیرگذار باشد.

او با اشاره به اینکه با این حجم فراوری زباله قسمتی از ثروت ملی از بین می رود گفت: با استفاده از روش های مختلف به ویژه آموزش شهروندی باید زباله های با ارزش را از زباله های تر تفکیک کرد.

بادامی نجات با بیان اینکه شهروندان در زمینه کاهش فراوری زباله مبادرت ورزند تأکید کرد: در فصل تابستان میزان زباله های تر به مراتب بیش از فصل های دیگر سال افزایش می یابد.

او با اشاره به اینکه در شهر همدان حجم فراوری زباله نسبت به میانگین جهانی بیشتر است گفت: برنامه تابستانه های شاد در مدیریت پسماند بستری است تا مردم بیش از پیش در آموزش های شهروندی مشارکت نمایند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: حفظ محیط زیست از نکات بسیار مهم آموزش شهروندی محسوب می گردد.

د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تابستانه های شاد پسماند، بهترین بستر انتقال آموزش شهروندی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابستانه های شاد پسماند، بهترین بستر انتقال آموزش شهروندی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید