برگزاری اولین نشست وزرای مالی تجاری کشورهای ساحلی دریای خزر

اولین نشست وزرای مالی تجاری کشورهای ساحلی دریای خزر در شهر آوازه ترکمنستان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار گردید.

برگزاری اولین نشست وزرای مالی تجاری کشورهای ساحلی دریای خزر

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدباقر عالی در این نشست با معرفی توانمندیهای صنعتی، معدنی و زیرساختهای تجاری ایران، بر توسعه مبادلات تجاری کشورمان با تمام کشورهای همسایه به ویژه کشورهای ساحلی خزر تاکید نمود.

وی با بیان اینکه دریای خزر دریای صلح و دوستی بوده، توضیح داد: برگزاری اولین همایش مالی خزر زمینه اجرایی کردن مفاد موافقتامه همکاری مالی تجاری کشورهای ساحلی را فراهم می آورد.

معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از آمادگی ایران برای تقویت بیش از پیش مبادلات با کشورهای ساحلی خزر در زمینه های مختلفی همچون صنعت، کشاورزی، فناوریهای نوین، انرژی، گردشگری و دیگر زمینه های مورد علاقه اطلاع داد.

وی در ادامه بر ضرورت تقویت همکاری مناطق ویژه مالی و آزاد ایران با دیگر کشورها و اجرای برنامه ها و پروژه های مشترک سرمایه گذاری اشاره نمود.

در این نشست در تاریخ بیستم مرداد ماه وزرای اقتصاد کشورهای ترکمنستان، روسیه، قزاقستان و معاون وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برگزاری اولین نشست وزرای مالی تجاری کشورهای ساحلی دریای خزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری اولین نشست وزرای مالی تجاری کشورهای ساحلی دریای خزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید