اگر علاقه دارید، فضانورد شوید بخوانید؛ شرایط فضانوردان برای سفر به فضا

به گزارش وبلاگ اخبار روز، سیل عظیمی از افراد علاقمند به فضانوردی برای رفتن به فضا نام نویسی می کنند، اما فقط تعداد کمی شانس پوشیدن لباس فضانوردی دارند.

اگر علاقه دارید، فضانورد شوید بخوانید؛ شرایط فضانوردان برای سفر به فضا

به گزارش خبرنگار زمانی که ناسا اعلام می کند به دنبال جذب فضانورد است، سیل عظیمی از افراد علاقمند به فضانوردی نام نویسی می کنند، اما در این میان، فقط تعداد کمی شانس پوشیدن لباس فضانوردی دارند.

امشب قصد داریم به افرادی از که علاقمند رفتن به فضا هستند، شرایط آن را بگوییم.

توانایی جسمی

اکنون اگر شما دوست دارید یک فضا نورد شوید، ابتدا باید قدرت بدنی، ذهنی و همچنین سیستم گوارشی قوی داشته باشید تا توان مقامت در شرایط بی وزنی را داشته باشید.

مدرک تحصیلی

تحصیلات تخصصی یکی دیگر از پیش نیاز ها شما به فضاست و حداقل مقطع تحصیلی لیسانس در یکی از رشته های علوم، ریاضی یا مهندسی است.

تعیینات ظاهری

داوطلبان شغل فضانوردی برای آنکه بتواند به فضا بروند باید قدی بین 1.48 تا 1.93 سانتی متر داشته باشند، همچنین قوه بینایی داوطلبان باید 20 از 20 برای هر چشم باشد و با انجام عمل جراحی بشود آن را به 20 از 20 رساند. فشار خون این افراد هم باید در حالت نشسته برابر با 140 روی 90 باشد.

داشتن حافظه قوی

فضانوردان به دلیل حساس بودن موقعیت شان باید اطلاعات فراوانی را در زمینه فنی بخاطر بسپارند؛ این اطلاعات هم مهارت های رباتیک، آموزش، آمادگی هدایت فضاپیما، سیستم های نصب شده در ایستگاه فضایی بین المللی و آموزش های پیشرفته راهپیمایی در فضا را شامل می شود. علاوه بر این دوره های آموزشی مفصلی هم در مورد فضاپیمای اوریون برای فضانوردان برگزار می شود که هم اکنون در دست توسعه است.

توانایی پرواز

داوطلبان فضانوردی نیازی به داشتن مهارت های خلبانی ندارند، اما داشتن چنین مهارتی یک امتیاز برای آن ها محسوب می شود.

مهارت زبان روسی

ایستگاه فضایی بین المللی همانطور که از نام خود تعیین است ملیت های مختلفی را در خود جای داده است و به همین خاطر برقراری ارتباط با دیگران به خصوص اتباع روسیه امری ضروری و بسیار مهم است.

شرایط سنی

داوطلبان اگر شرایط فوق را دارند می تواند بدون هیچ محدودیتی سنی نامزد فضانوردی شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اگر علاقه دارید، فضانورد شوید بخوانید؛ شرایط فضانوردان برای سفر به فضا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر علاقه دارید، فضانورد شوید بخوانید؛ شرایط فضانوردان برای سفر به فضا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید