الکامپ فرصتی برای حضور شرکت های دانش بنیان

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک الکامپ روز پنجشنبه کار خود را در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران شروع کرد.

الکامپ فرصتی برای حضور شرکت های دانش بنیان

به گزارش خبرنگاران، شرکت های مختلفی از جمله شرکت های الکترونیکی، کامپیوتری و ... در این نمایشگاه حضور یافته و آخرین دستاوردهای خود را به نمایش عموم گذاشته اند.

بخشی از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ به حضور شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری اختصاص یافته است.

خبرنگاران در این گزارش بعضی از شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری حاضر در الکامپ 2019 را معرفی نموده است.

مدیریت یکپارچه سازمان با ERP

شرکت توسعه یکپارچه ایلیا یکی از شرکت های دانش بنیان حاضر در نمایشگاه است. تیم توسعه یکپارچه ایلیا پس از سال ها مطالعه و تحقیق درزمینهٔ مقابله با چالش های مدیریتی و راه کارهای نوین موجود، پیروز به کسب توانمندی و ایجاد زیرساخت دانش بنیان جهت ارائه خدمات تخصصی شده است. ایلیا شما را برای برنامه ریزی و پاسخ سریع به رویدادهای بازار با ارائه راهکار های تخصصی و فرآیندی کسب وکار ویژه صنعت شما، توانمند می سازد. ایلیا با الگوبرداری از روش های جهانی شرکت های abas و Focus و با بهره گیری از تیم متخصص ایرانی آموزش دیده، بسته کامل خدمات و راه کارهای موردنیاز شما متناسب با فضای کسب وکار و ساختار سازمان های ایرانی را ارائه می دهد. امیررضا دهقان کارشناس فروش شرکت توسعه یکپارچه ایلیا که در زمینهٔ نرم افزار ERP که منجر به یکپارچه سازی سازمان می گردد فعال است، اظهار کرد: این سیستم به هماهنگی سازمان ها یاری خواهد نمود و اطلاعات به راحتی بین بخش های مختلف جابه جا می گردد.

با صاپست آسوده پست کنید

حمیدرضا توکلی، مدیرعامل شرکت ایده بنیان شریف که عضو شرکت های شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان است با پروژه صاپست (صندوق مجازی پست ایرانی ها) که با همکاری شرکت ملی پست ایران راه اندازی شده است در نمایشگاه الکامپ 2019 حضور یافته است.

وی می گوید: ما از اولین استارتاپ هایی هستیم که در سطح عمومی و ملی فعال است. این شرکت با بخش دولتی به صورت BTG وارد همکاری شده است.

این پروژه با هدف حل مشکل مردم در جهت ارسال مرسوله برای تجارت الکترونیکی اجرا شد. با استفاده از لینک این نرم افزار افراد با مراجعه به سایت پست می توانند در این لینک ثبت نام اولیه خود را انجام دهد و سپس می توانند چند شناسه برای خود ثبت نمایند. کد صاپست مانند شماره تلفن همراه، فردمحور است. افراد می توانند به جای ارائه آدرس پستی صرفا از کد صاپست خود استفاده نمایند.

اثربخشی تبلیغات را بسنجید

مهدی کاظمی، مدیرعامل کاوان که با دو محصول در الکامپ 2019، حضور پیدانموده است، اظهار کرد: کاوان محصولی است که چند سالی در بازار عرضه شده و کار آن تحلیل شبکه های مجازی است؛ اما محصول دیگر اتریس است که وظیفه اش اتریبیوشن تبلیغات موبایلی است. با استفاده از این نرم افزار معین می گردد تبلیغ از کجا ارسال شده و چه کیفیتی داشته است. در واقع این نرم افزار برای سنجش اثربخشی تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرد. این شرکت دانش بنیان در زمینهٔ تحلیل محتوا فعال است.

استارتاپ های شهری در اولویت هستند

محسن موسیوند، مدیر خانه استارتاپ در حاشیه الکامپ 2019 اظهار کرد: خانه استارتاپ زیر نظر سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج حمایت می گردد. این مجموعه از استارتاپ های استان حمایت می نماید و در مرحله پیش شتاب دهی فعالیت دارد.

این مجموعه می تواند در زمینهٔ برگزاری جلسات آموزشی، مشاوره، تیم سازی و فرصت های شغلی حامی استارتاپ ها باشد. سیاست این مجموعه آن است که استارتاپ های حوزه شهر و شهروندی از حمایت بیشتری برخوردار باشند.

گذر از اقتصاد نفتی به اقتصاد دانش بنیان

عباس زارعی، استاد تمام دانشکده فنی دانشگاه تهران و رییس پارک علم و فناوری نیز با اشاره به حضور در الکامپ بیان نمود: نمایشگاه الکامپ در پی انقلاب صنعتی چهارم و دیجیتال شدن فعالیت های بشر شکل گرفت.

وی ادامه داد: این نمایشگاه یاری می نماید تا یافته های ما نیز یا در محیط اکوسیستم کشور مورداستفاده قرار گیرد یا به عنوان محصول صادراتی خارج گردد.

زارعی توضیح داد: ما در چنین نمایشگاه هایی از شرکت هایی که دارای قابلیت بوده و تفکری در جهت الکامپ دارند حمایت می کنیم تا محصولات خود را ارائه نمایند و در ادامه قراردادهایی منعقد گردد.

رییس پارک علم و فناوری تاکید نمود: امروز کشور ما در جهت اقتصاد مقاومتی در کوشش است تا اقتصاد را از نفت به سمت اقتصاد دانش بنیان منتقل کند. در نتیجه نمایشگاه هایی مانند الکامپ فرصتی برای ظهور ایده های پیروز است به همین دلیل پشتیبانی از این شرکت ها قابل تقدیر است و به هر میزان در این نمایشگاه هزینه گردد ارزشمند خواهد بود.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک الکامپ از 27 تا 30 تیر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار می گردد.

انتهای رپرتاژ خبری

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "الکامپ فرصتی برای حضور شرکت های دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکامپ فرصتی برای حضور شرکت های دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید