اتحادیه اروپا: درباره تصمیم تازه ایران با طرف های برجام رایزنی می کنیم

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می گوید این اتحادیه درباره تصمیم ایران برای افزایش سطح غنی سازی اورانیوم، با طرف های باقی مانده در برجام رایزنی می نماید.

اتحادیه اروپا: درباره تصمیم تازه ایران با طرف های برجام رایزنی می کنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اتحادیه اروپا روز پنج شنبه اظهار داشت در حال رایزنی با طرف های باقی مانده در برجام است و با آن ها درباره گام هایی که باید در صورت افزایش سطح غنی سازی ایران برداشت، مشورت می نماید.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، یک سخنگوی فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص تصمیم ایران برای تعلیق بعضی تعهدات برجامی، گفته است: ما از ایران خواسته ایم آن ها گام ها را به عقب بازگرداند و از اقدامات بیشتر که توافق هسته ای را تضعیف می نمایند، اجتناب کند.

جمهوری اسلامی ایران اردیبهشت ماه سال جاری در سالگرد خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای و اعمال تحریم های گسترده، اظهار داشت در پی عدم تحقق وعده طرف های باقی مانده در برجام برای جبران خسارات ناشی از خروج آمریکا از این توافق، گام هایی را برای کاهش تعهد به توافق هسته ای برمی دارد.

برنامه جامع اقدام مشترک در دو بند، به صراحت عنوان نموده است که احیای تحریم های برطرف شده ذیل این توافق، به ایران این حق را اعطا می نماید که اجرای بخشی یا تمام تعهدات خود ذیل برجام را متوقف کند. ایران در گام نخست، تعهد به سقف برجامی اورانیوم با غنای پایین و آب سنگین را تعلیق کرد. حسن روحانی رئیس جمهور ایران دیروز گفت جمهوری اسلامی ایران در گام دوم که روز 16 تیر خواهد بود، احتمالا سطح غنی سازی اورانیوم را به بالاتر از 3.67 درصد ارتقا می دهد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "اتحادیه اروپا: درباره تصمیم تازه ایران با طرف های برجام رایزنی می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا: درباره تصمیم تازه ایران با طرف های برجام رایزنی می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید